Mykola Danyliuk

Данилюк Микола Миколайович – кандидат педагогічних наук, доктор філософії, доцент кафедри музично-інструментальної підготовки вчителя Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди, лауреат міжнародних конкурсів, член Національної всеукраїнської музичної спілки, керівник та учасник ансамблю народних інструментів «Гротеск», директор Міжнародного конкурсу виконавців на народних інструментах «Арт-Домінанта».

ОСВІТА ТА НАУКОВА ПІДГОТОВКА

  • З 1991 по 1994 р. навчався у Вінницькому музичному училищі імені М. Д. Леонтовича (нині Вінницький коледж культури і мистецтв імені М. Д. Леонтовича).
  • З 1994 по 1999 р. навчався у Харківському державному інституті мистецтв імені І. П. Котляревського, який закінчив з відзнакою за спеціальністю «Народні інструменти» та здобув кваліфікацію концертного виконавця, артиста ансамблю/оркестру народних інструментів, викладача (баян, акордеон).
  • У 2003 р. закінчив асистентуру-стажування при ХДІМ імені І. П. Котляревського за спеціальністю «Народні інструменти» та здобув кваліфікацію концертного виконавця, викладача вищого навчального закладу.
  • У 2006 р. закінчив аспірантуру при ХНПУ імені Г. С. Сковороди за спеціальністю 13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки.
  • У 2015 р. захистив дисертацію «Розвиток музичної освіти на Слобожанщині (друга половина ХІХ – початок ХХ ст.)» та отримав диплом кандидата педагогічних наук, доктора філософії.
  • У 2021 р. присвоєно вчене звання доцента (наказ МОН №735 від 29.06.2021 р.).

ПРОФЕСІЙНА КАР’ЄРА ТА ДОСВІД УПРАВЛІНСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

  • У 1999 р. був прийнятий на роботу до Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди (Харківського державного педагогічного інституту імені Г. С. Сковороди), де працює і сьогодні на посаді доцента кафедри музично-інструментальної підготовки вчителя.
  • З 2010 по 2012 р. працював за сумісництвом викладачем по класу баяна та акордеона в Харківській дитячій школі мистецтв №6.
  • З 2013 р.  — організатор (директор) Міжнародного конкурсу виконавців на народних інструментах «Арт-Домінанта».
  • З 2014 по 2017 р. обіймав посаду заступника декана факультету мистецтв ХНПУ імені Г. С. Сковороди.
  • Стаж науково-педагогічної та творчої роботи у ХНПУ імені Г. С. Сковороди – 22 роки, загальний стаж – 28 років.

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНА, НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ

  • Викладає такі дисципліни: «Основний музичний інструмент», «Додатковий музичний інструмент», «Ансамблеве виконавство», «Інформаційні технології у сучасній музичній культурі», «Методика викладання дисциплін кваліфікації», «Практикум за кваліфікацією», «Оркестровий клас», «Оркестрове виконавство», «Дитяче музичне виконавство». З цих предметів складені силабуси, робочі програми, методичні рекомендації.
  • Автор більше 100 інструментовок, обробок і перекладень для різних складів ансамблів народних інструментів.
  • Сфера наукових інтересів: музична освіта Слобожанщини; мистецька освіта: історія, теорія, технології; сценічно-виконавська майстерність майбутнього викладача музичного мистецтва в контексті музично-інструментальної підготовки вчителя. За визначеним напрямом Данилюк М. М. опублікував більше 20 наукових праць у міжнародних та фахових виданнях України. 


    Профіль Данилюка М. М. у Google Академії
    https://bit.ly/3kHLSfq

У різні роки був керівником студентських ансамблів різних форм, серед яких: Ансамбль народних інструментів «Ваталінка» (2000-2012), Ансамбль акордеоністів «Доміно» (2002-2017), Дует баяністів, Дует акордеоністів, Квартет акордеоністів, Народний естрадний ансамбль «Дебют». З 2018 р. керівник та учасник студентсько-викладацького Дуету баяністів «Ніколя».

Студенти класу та ансамблі під керівництвом Данилюка М. М. є лауреатами конкурсів національного та міжнародного рівня.

КОНЦЕРТНА, ТВОРЧА ДІЯЛЬНІСТЬ

  • Лауреат міжнародних та всеукраїнських конкурсів і фестивалів як соліст, так і у складі ансамблю (Україна, Литва, Польща, Росія). Дипломант 33-го та 34-го міжнародного конкурсу акордеоністів та баяністів у Німеччині (м. Клінгенталь, 1996, 1997); лауреат ІІІ ступеня   І-го Всеукраїнського конкурсу композиторів імені Гната Хоткевича у номінації «Інструментальний або вокально-інструментальний твір для ансамблю малої форми з включенням бандури» (м. Харків, ХНУМ імені І. П. Котляревського, 2012). Його авторський твір «Розкажи» було надруковано у «Збірці творів сучасних українських композиторів для бандури», яка адресована студентам ВНЗ усіх рівнів акредитації, професійним виконавцям та шанувальникам виконавства на бандурі.
  • Більше 20 років є художнім керівником та учасником ансамблю народних інструментів «Гротеск», який він заснував у 1999 р. Колектив веде активну концертну та музично-просвітницьку діяльність в Україні та за її межами,  постійно приймає участь у міських, обласних, всеукраїнських та міжнародних культурно-мистецьких заходах. За свою багату історію існування ансамбль брав участь більше ніж у 500 концертних заходів, неодноразово виступав на сценах Харківської обласної філармонії, Харківського театру опери і балету імені М. В. Лисенка, а також інших престижних концертних залах України та зарубіжжя. Ансамбль «Гротеск» – учасник прямих ефірів і телевізійних зйомок на Харківському обласному телебаченні. З 2003 р.  Ансамбль «Гротеск» представлений на одному зі стендів музею ХНПУ імені Г. С. Сковороди. Ансамблем «Гротеск» записано два компакт-диски (2003, 2008).

ОРГАНІЗАТОРСЬКА, ГРОМАДСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ

  • З 2010 р. – член Національної всеукраїнської музичної спілки (НВМС).
  • З 2018 р. – член правління Харківського обласного відділення Національної всеукраїнської музичної спілки (ХОВ НВМС)

Бере активну участь у якості організатора, члена журі національних і міжнародних конкурсів, фестивалів та творчих проєктів.

Стояв біля витоків музичного конкурсу «Арт-Домінанта», який було створено у 2013 р. з метою популяризації, поширення та вдосконалення виконавських шкіл академічного народно-інструментального мистецтва. Нині конкурс є одним найавторитетніших та найпрестижніших міжнародних форумів серед виконавців на народних інструментах. За весь час проведення конкурсу «Арт-Домінанта» (2013–2021) в ньому брали участь 2200 солістів, 550 ансамблів та оркестрів, 50 членів журі з 19 країн світу: Україна, Австралія, Білорусь, Естонія, Казахстан, Канада, Китай, Італія, Латвія, Литва, Молдова, Польща, Росія, Румунія, Сербія, Словаччина, Угорщина, Франція, Швеція:

  • «Арт-Домінанта-2013» – 40 солістів, 14 ансамблів, 5 членів журі
  • «Арт-Домінанта-2014» – 85 солістів, 26 ансамблів, 5 членів журі
  • «Арт-Домінанта-2015» – 109 солістів, 34 ансамблів, 5 членів журі
  • «Арт-Домінанта-2016» – 192 солістів, 57 ансамблів, 10 членів журі
  • «Арт-Домінанта-2017» – 337 солістів, 65 ансамблів, 18 членів журі
  • «Арт-Домінанта-2018» – 405 солістів, 86 ансамблів, 10 оркестрів, 23 членів журі
  • «Арт-Домінанта-2019» – 365 солістів, 86 ансамблів, 8 оркестрів, 19 членів журі
  • «Арт-Домінанта-2020» – 383 солістів, 70 ансамблів та оркестрів, 19 членів журі
  • «Арт-Домінанта-2021» – 393 солістів, 60 ансамблів, 12 оркестрів, 6 музичних відеокліпів, 25 членів журі.

Є ініціатором та організатором концертів та творчих проєктів за участю кращих представників народно-інструментального мистецтва – музикантів, лауреатів міжнародних конкурсів, діячів культури та мистецтв України та зарубіжжя.

  • Концерт «Віртуози-баяністи України» за участю соліста Національної філармонії України (м. Київ), соліста ансамблю пісні і танцю ЗСУ Івана Чурилова та соліста Харківської обласної філармонії, лауреата міжнародних конкурсів Дмитра Жарікова (2016, ХНПУ імені Г. С. Сковороди) https://bit.ly/3o9YGL1
  • Концерт-презентація баянної музики Єжи Мадравскі – композитора, професора, директора Інституту музичної освіти Університету імені Яна Кохановського (м. Кельце, Польща) (2017, ХНПУ імені Г. С. Сковороди);
  • Мистецький проєкт «Пасаж (2017) Концерт «Шедеври скрипічної музики» за участю соліста Харківської філармонії, викладача ХНУМ імені І. П. Котляревського Ігоря Чернявських (скрипка) та Марії Оболенської (фортепіано) https://bit.ly/2KVuh4A
  • «Творча зустріч із Маестро» за участю заслуженого діяча мистецтв України, почесного голови журі Конкурсу, виконавця-баяніста, педагога, композитора Володимира Зубицького (Ланчіано, Італія) (2019, ХНУМ імені І. П. Котляревського).
  • Данилюк М. М. – головний герой ТВ-програми «Культурна Столиця» на Харківському обласному телеканалі ОТБ (2018) https://bit.ly/2YkNRdK
  • Онлайн-інтерв’ю Мурза & Данилюк за участю заслуженого артиста України, декана оркестрово-диригентського факультету Одеської національної музичної академії імені А. В. Нежданової Олександра Мурзи (2020) https://bit.ly/365dnah

З 2017 по 2019 р. Данилюком М. М. було організовано низку концертів у Харківській обласній філармонії за участю музикантів України та зарубіжжя (Білорусь, Італія, Китай, Литва, Молдова, Польща, Франція), які відбулись у рамках проведення Міжнародного конкурсу виконавців на народних інструментах «Арт-Домінанта»:

НАГОРОДИ ТА ПОДЯКИ
Професійна діяльність відзначена грамотами та подяками ХНПУ імені Г. С. Сковороди. Відзначений грамотами і подяками ХНПУ імені Г.  С. Сковороди: