Yana Danyliuk

Данилюк Яна Владиславівна – яскрава представниця сучасного домрового мистецтва України, концертний виконавець, старший викладач кафедри народних інструментів України Харківського національного університету мистецтв імені І. П. Котляревського, лауреат міжнародних конкурсів, член Національної всеукраїнської музичної спілки, заступник директора Міжнародного конкурсу виконавців на народних інструментах «Арт-Домінанта».

ОСВІТА 
У 1998 р. закінчила Харківське музичне училище імені Б. М. Лятошинського.
У 2003 р. закінчила з відзнакою Харківський державний інститут мистецтв імені І. П. Котляревського за спеціальністю «Музичне мистецтво» та здобула кваліфікацію концертного виконавця, артиста ансамблю/оркестру народних інструментів, диригента оркестру, викладача (домра).
У 2006 р. закінчила асистентуру-стажування при ХДУМ імені І. П. Котляревського за спеціальністю «Музичне мистецтво», спеціалізацією «Народні інструменти» та здобула кваліфікацію концертного виконавця, викладача вищого навчального закладу.

ПРОФЕСІЙНА КАР’ЄРА
У 2003 р. була прийнята на роботу до Харківського національного університету мистецтв  імені І. П. Котляревського, де працює і сьогодні на кафедрі народних інструментів України.
У різні роки працювала за сумісництвом: Харківська деражавна академія культури (2004–2006), ДМШ №9 імені В. І. Сокальського (2007–2014), ДШМ №6 (2010–2012).
Стаж науково-педагогічної та творчої роботи в ХНУМ І. П. Котляревського – 18 років, загальний стаж – 27 років.

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНА, НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ
Викладає такі дисципліни: «Спеціальний інструмент (домра)», «Виконавсько-педагогічна майстерність», «Концертно-виконавська практика», «Диригування», «Ансамбль».
Займається науковою діяльністю: з 2018 р. – здобувач кафедри теорії музики ХНУМ імені І. П. Котляревського.

Профіль Данилюк Я. В. у Google Академії –  https://bit.ly/3AJ2sB6

Є автором близько 50-ти інструментовок, обробок і перекладень для різних складів ансамблів народних інструментів.
Студенти класу та ансамблі під керівництвом Данилюк Я. В. є лауреатами численних конкурсів і фестивалів національного та міжнародного рівня. З 2015 р. – керівник студентського ансамблю народних інструментів «Колорит».

КОНЦЕРТНА, ТВОРЧА ДІЯЛЬНІСТЬ
Данилюк Я. В. є лауреатом багатьох всеукраїнських та міжнародних конкурсів і фестивалів (Україна, Литва, Польща, Росія), серед яких: лауреат І премії ІІІ-го Міжнародного конкурсу виконавців на українських народних інструментах імені Гната Хоткевича (Харків, 2004).

Яна Данилюк (плейлист) – http://bit.ly/2N0RkM1 

У творчій біографії Данилюк Я. В. численні сольні виступи у рамках престижних конкурсів, фестивалів, форумів, знакових мистецьких заходах, у тому числі з оркестром народних інструментів ХНУМ імені І. П. Котляревського, з оркестром народних інструментів Дніпропетровської академії музики імені М. Глінки, з муніципальним симфонічним оркестром «Слобожанський».

У 2003 та 2008 р. Данилюк Я. В. було записано два сольних компакт-диски, до яких увійшли одні з найкращих зразків оригінальної домрової музики (Альбом CD, 2003).

З 1999 р. веде активну концертну діяльність у складі ансамблю народних інструментів «Гротеск».
Колектив веде активну концертну діяльність в Україні та за її межами,  постійно приймає участь у міських, обласних, всеукраїнських та міжнародних культурно-мистецьких заходах. За історію існування ансамбль брав участь більше ніж у 500 концертних заходів, неодноразово виступав на сценах Харківської обласної філармонії, Харківського театру опери і балету імені М. В. Лисенка, а також інших престижних концертних залах України та зарубіжжя. Ансамбль «Гротеск» – учасник прямих ефірів і телевізійних зйомок на Харківському обласному телебаченні.

ОРГАНІЗАТОРСЬКА, ГРОМАДСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ
З 2010 р. – член Національної всеукраїнської музичної спілки (НВМС).

Бере активну участь у якості організатора, члена журі національних і міжнародних конкурсів, фестивалів та творчих проєктів, є заступником директора Міжнародного конкурсу виконавців на народних інструментах «Арт-Домінанта», який було створено у 2013 р. з метою популяризації, поширення та вдосконалення виконавських шкіл академічного народно-інструментального мистецтва. Нині конкурс є одним з найпрестижніших міжнародних форумів серед виконавців на народних інструментах. За весь час проведення конкурсу «Арт-Домінанта» (2013–2021) в ньому брали участь 2200 солістів, 550 ансамблів та оркестрів, 50 членів журі з 19 країн світу: Україна, Австралія, Білорусь, Естонія, Казахстан, Канада, Китай, Італія, Латвія, Литва, Молдова, Польща, Росія, Румунія, Сербія, Словаччина, Угорщина, Франція, Швеція.

Ініціаторка та організаторка проєкту «Класика жанру» (Світові шедеври та оригінальна музика на народних інструментах, 2019 р.).

Данилюк Я. В. є співорганізаторкою концертів та творчих проєктів за участю кращих представників народно-інструментального мистецтва – музикантів, лауреатів міжнародних конкурсів, діячів культури та мистецтв України та зарубіжжя.
Зокрема, з 2017 по 2019 р. було організовано низку концертів у Харківській обласній філармонії за участю музикантів України та зарубіжжя (Білорусь, Італія, Китай, Литва, Молдова, Польща, Франція), які відбулись у рамках проведення Міжнародного конкурсу виконавців на народних інструментах «Арт-Домінанта»: